DOLAR 31,0897 0.29%
EURO 33,7846 0.1%
ALTIN 2.010,93-0,27
BITCOIN %
Ankara

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

78 okunma

Düğünün açık ara en çok dikkat çeken konuğuydu: Kate şeffaf giyer mi hiç!

ABONE OL
3 Haziran 2023 18:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“YILIN DÜĞÜNÜ” UNVANINI ÇOKTAN ALDI
Önce gündüz saatlerinde nikah, ardından bir resepsiyon ve en sonunda da gelinin çok eleştirilen ikinci kıyafetini giydiği parti derken iki gencin Amman’daki evlilik töreni tamamlandı. Şimdi sırada İtalya’nın Sardinya adasında yapılacağı konuşulan ikinci düğün var.

İşin bu kısmı bir yana Hüseyin ile Rajwa’nın düğününde konuklar da en az gelin kadar konuşuldu. Sadece genç kızın iki farklı kıyafeti, yani gelinliği ile partide giydiği beyaz gece elbisesi değil konukların da giyinip kuşandıkları, takıları, saç modelleri, aksesuarları,milyonlarca kişi tarafından mercek altına alındı.

Aslında konukların hatırı sayılır bir kısmının da ev sahibi gibi kraliyet ailesi üyesi olduğu göz önüne alındığında bundan daha doğal bir durum da olmazdı zaten.

AÇIK ARA EN ÇOK DİKKAT ÇEKEN KONUK
Ürdün’ün gelecekteki kral ve kraliçesi Hüseyin ile Rajwa’nın düğününde en çok öne çıkan konuk İngiltere’den gitmişti. Haydi dümdüz söyleyelim, Galler Prensesi Catherine ya da halk arasındaki adıyla Kate Middleton, düğünün açık ara en çok dikkat çeken konuğuydu.

Aslında kimse kendilerine dair böyle bir beklenti içinde değilken Prens William ile Kate, gelecekte belki de aynı dönemlerde birlikte çalışacakları Hüseyin ile Rajwa’nın evlilik törenine katıldı. 

Onlarla birlikte İngiliz kraliyet ailesinin ‘düğün ekibinde’ yer alan bir çift daha vardı. Prenses Beatrice ile kocası Edoardo Mapelli Mozzi. Ama Beatrice, ablası Eugenie ve onun eşiyle birlikte sık sık bu tür davetlerde ülkesini temsil ettiği için onun Ürdün’deki düğüne gitmesi çok heyecan yaratmadı. Özetle, asıl sürpriz olan William ile Kate’in düğünde olmasıydı.

Aslında diğer yandan da Ürdün ve İngiliz kraliyet ailelerinin geçmişten gelen yakınlığı düşünülürse bunda o kadar da şaşılacak bir durum yoktu. Yeri gelmişken Hüseyin’in babası Abdullah’ın annesi Prenses Muna’nın aslında bir İngiliz olduğunu hatırlatalım. Her ne kadar Prenses Muna olarak bilinse de damadın babaannesi asıl adıyla Toni Avril Gardiner. Ki 82 yaşındaki Muna, boyatmayıp bembeyaz bıraktığı saçlarıyla torun mürüvvetini de gördü.

KIYAFETİ TAM NOT ALDI
Bu hatırlatmaların ardından asıl konumuza yani Kate Middleton’a dönelim. Çünkü Kate’in düğüne gitmesi kadar nikah ve resepsiyonda giydikleri de uzun uzun konuşuldu.

Üç çocuk annesi Kate Middleton, nikah için Eli Saab imzalı pudra pembesi bir kıyafet tercih etti. Kate, saçlarını da yandan ayırıp açık bıraktı. Ayağında ise her ne kadar çok fazla görünmüyor olsa da daha önce de giydiği ve takipçilerinin pek sevdiği pırıltılı açık ayakkabıları vardı. 

Kate Middleton’ın etekleri uçuşan bu kıyafeti dünyanın dört bir yanındaki hayranlarının yanı sıra moda eleştirmenleri tarafından da çok beğenildi. Üç çocuk dünyaya getirmesine rağmen, incecik fiziğini korumayı başaran Prenses’in kıyafeti taşıma biçimi de tam not aldı. Ama önemli bir ayrıntı da “şahin gözlü” takipçilerin dikkatinden kaçmadı.

ŞEFFAF AYRINTILAR DEĞİŞTİRİLDİ
Kate, ünlü bir modacının koleksiyonundan bir elbise seçmişti. Üstelik Rajwa’nın gelinliği de aynı modacının imzasını taşıyordu. Kate’in nikahta giydiği elbise, söz konusu modacının 2017 yılındaki bir koleksiyonuna aitti. Bir model tarafından da o dönemde düzenlenen defileyle tanıtılmıştı. Ama Kate’in üzerindeki elbiseyle modelin o defileyle tanıttığı tasarım arasında çarpıcı bir fark vardı.

Defilede tanıtılan kıyafet bacak kısmında şeffaf detaylar yer alıyordu. Kraliyet ailesine gelin gittiği ilk dönemde sürekli rüzgarda uçuşan etekleri yüzünden magazin basınında manşetlere çıkan, hatta Kraliçe’nin de canını sıkan Kate, artık ailenin kurallarına da iyice alışmış olmalı ki giydiği elbisenin bacak bölgesinde yer alan şeffaf parçayı değiştirtmişti. Belli ki “bir prensese yakışmıyor” diye düşünülen o ayrıntılar kumaşla modifiye edilmişti.

KONUKLARIN BİRÇOĞUNU GÖLGEDE BIRAKTI: Öyle ya da böyle Kate Middleton kıyafet seçimiyle, genel görünümüyle ve giydiğini güzel taşımasıyla düğün törenini izleyen milyonlarca kişiden tam not aldı. Hatta konukların bir çoğunu da gölgede bıraktı.

‘ASİ’ ETEKLERE KRALİÇE MÜDAHALE ETTİ
Aslında biraz önce de söylediğimiz gibi Kate, aileye katıldığı ilk dönemde özellikle de bacaklarını gözler önüne seren mini etekleriyle dikkat çekiyordu. Ama o eteklerin rüzgarda havalanıp açılması bir süre sonra sorun olmaya başladı.

Tabii ki işe Kraliçe el attı ve Kate’in kıyafet dolabı tamamen değiştirildi. Etek boyları uzadı, tasarımlar biraz daha derli toplu hale geldi. Bu değişim Kate’in eski ‘genç’ tarzını özleyen hayranlarını üzse de belli ki kendisi bu durumdan memnun ve giyim tarzını da bu şekilde belirliyor.

Biraz önce söylediğimiz gibi Kate’in Ürdün’deki düğünde giydiği kıyafetin şeffaf ayrıntıları değiştirildi. Ama aslına bakılırsa bu ilk kez olan bir durum değil. Çünkü uzun süredir Kate Middleton, ünlü tasarımcılardan seçtiği kıyafetlerinde bu türden değişiklikler yaptırıyor. Gelin, onları da bir hatırlayalım. 

BÜTÜN ZAMANLARIN EN GÜZELİ
Kate Middleton’ın 2019’daki Ascot yarışlarında sergilediği bu görünüm, onun kişisel tarihinde “bütün zamanların en şık görünümü” olarak çoktan yer aldı bile. Kate, aynı kıyafeti kısa bir süre önce Buckingham Sarayı’nın bahçesinde düzenlenen bir davette de giydi.

Aslında bu çok beğenilen iki parçalı kıyafetin üst kısmına giydiği gömlek de Kate için değiştirilmişti. Gömleğin orijinalinde kollar kısacıktı. Kate için hazırlanan versiyonda ise gömleğin kolları uzatılmıştı.

 

O mavi gömleğin orijinali kısa kolluydu. Fakat Kate için kolar uzatıldı. 

ELBİSEYE KISA KOL EKLENDİ
Kate’in değişim geçiren kıyafetlerinden biri de 2012 yılında eşi William ile birlikte çıktığı Güney Doğu Asya turunun Singapur durağında giydiği bu elbiseydi. Normalde üst kısmı şeffaf ve kolsuz olan elbisenin Kate versiyonunda karpuz kollar eklenmiş, şeffaflık da kumaşla kapatılmıştı.

O elbisenin orijinali ise kolsuzdu. Üst kısmı biraz daha şeffaftı. 

BU ELBİSEDE DE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
Gelelim bir başka değişikliğe. Kate Middleton üçüncü bebeği Louis’yi dünyaya getirdikten sonra çıktığı doğum izninden dönüşte Londra’daki Victoria & Albert Müzesi’ni ziyaret etti. O gün üzerinde özellikle yakası ve kollarıyla dikkat çeken ekose bir elbise vardı.

Aslında o elbise de Kate için değiştirilmişti. Çünkü tasarımın orijinalinde tam karın üstü kısımda bir açıklık vardı. Kate kıyafeti o şekilde giyemeyeceği için de tasarımdaki ayrıntı değiştirilmişti. 

Ekose elbisenin karın kısmında bir açıklık yer alıyordu. Fakat Kate’in giydiği versiyonda bu ayrıntı kaldırıldı. 

BU ELBİSENİN ÜST KISMI DA ŞEFFAFTI
Kate Middleton’ın 2016 yılında Prens William ile birlikte çıktığı Bhutan gezisinde giydiği bu yeşil elbise bir anda milyonlarca kadının dikkatini çekti. Aslı da taklitleri de satış rekorları kırdı.

Peki ya bu elbisenin orijinalinde üst kısmın şeffaf olduğunu söylesek? Elbette Kate o şekilde kullanamayacağı için de elbisenin üst kısmında değişiklik yapıldı.  

Bu elbiseyi, üstelik bir uluslararası gezide Kate’in orijinal haliyle kullanması düşünülemez bile. 

HEM DIANA’YA HEM KRALİÇE’YE SELAM GÖNDERDİ
Dönelim Ürdün’deki düğüne. Nikahtaki kıyafetiyle beğeni toplayan Galler Prensesi Catherine akşamki davette de yine pembe tonunda ışıltılı bir kıyafet giydi. Başında William’ın annesi Diana’nın da en çok kullandığı Cambridge Lovers’ Knot adlı tacı vardı. Kulağındaki küpelerle de onları sık sık kullanan Kraliçe 2. Elizabeth’e selam gönderdi.
 

Elbette o pembe elbise Kate’in takipçilerine tanıdık geldi. Çünkü William ile çıktıkları Pakistan gezisinde o elbisenin yeşil versiyonunu giymişti.  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş